Konferencija Hrvatski kvalifikacijski okvir (HKO) "MEHANIZAM ZA OSIGURAVANJE RELEVANTNOSTI OBRAZOVANJA"

7.prosinca 2018. godine održana je u Rijeci konferencija pod nazivom Hrvatski kvalifikacijski okvir - mehanizam za osiguravanje relevantnosti obrazovanja. Sudionici konferencije iz Medicinske škole u Rijeci bili su predsjednica Školskog odbora Nensi Araminčić, mag.med.lab.diagn.,te ravnatelj Alen Vukelić, dr.med., kao član Sektorskog vijeća u sektoru Zdravstvo unutar HKO-a pri Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

Događaj je organiziran uz potporu darovnice Europske komisije za potporu nacionalnim koordinacijskim točkama za Europski kvalifikacijski okvir i projekta Uspostava i upravljanje Registrom HKO-a kao potpora radu sektorskih vijeća i ostalih dionika u procesu provedbe HKO-a, koji je sufinancirala Europska unija iz Europskoga socijalnog fonda (u sklopu Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali“).

U organizaciju konferencije uključilo se i Sveučilište u Rijeci prigodom obilježavanja 45 godina rada. Sveučilište u Rijeci aktivno je sudjelovalo u pripremi programa, kao i u osiguravanju svih potrebnih detalja konferencije

.

objavio: Alen Vukelić   datum: 11. 12. 2018.