Praktična nastava tehničara nutricionista u PIK-u

Učenici III-3 razreda, smjera tehničar nutricionist, sada već tradicionalno, posjetili su Prehrambeno Industrijski Kombinat d.d. Rijeka u pratnji profesorice Aleksandre Ivković. Prva faza obilaska bazirala se na pekarskim proizvodima. PIK Rijeka danas je jedan od vodećih proizvođača pekarskih i slastičarskih proizvoda i tjestenine u Rijeci te smo imali priliku vidjeti sve tradicionalne proizvode, ali i novitete. Proizvodnja je organizirana putem nekoliko proizvodnih pogona u Rijeci (Vežica, Škurinje, Brajda) i okolici koje ćemo uskoro posjetiti. PIK kreće 1992. godine s otvaranjem PIKO prodavaonica, te danas u sklopu vlastite trgovačke mreže ima 30-tak prodajnih mjesta u Primorsko-goranskoj županiji. Mi smo posjetili dvije prodavaonice i sami se uvjerili u veliki asortiman. Na zabavan smo način naučili kako i gdje se čuvaju proizvodi, kako se peku pojedini proizvodi u samim prodavaonicama te se sami uvjerili u raznolikost okusa.

Hvala Piku d.d. Rijeka što nam svake godine omogući da produbimo i nadopunimo svoje znanje.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 10. 11. 2017.

« Kolovoz 2018 »