Sjećanje na žrtvu Vukovara

U subotu, 18.studenog navršava se 26 godina od pada hrvatskog grada Vukovara u ruke agresora i okupatora. Bitka za Vukovar započela je 25.kolovoza 1991. i trajala 87 dana.

fotogalerija:

Vukovarski branitelji odolijevali su brojem i opremom jačem neprijatelju i na taj način stvarali vrijeme i prostor za organiziranje obrane cijele Hrvatske. Obrana Vukovara značila je obranu Hrvatske te je Vukovar postao simbolom otpora. Sjećanjem na žrtvu Vukovara odajmo počast poginulima i poštovanje preživjelim vukovarskim braniteljima, civilima i medicinskom osoblju koji su nam osigurali slobodu. Vukovar je zajedno s Baranjom i dijelovima zapadnoga Srijema bio pod okupacijom sve do 15.siječnja 1998.  kada je procesom mirne reintegracije vraćen Republici Hrvatskoj. Poklonimo se žrtvi grada Vukovara i pokažimo Vukovarcima da smo uz njih.

Učenice III-8 su u svibnju mjesecu sa svojom razrednicom prof. Maricom Gašo i prof. Lobertom Simičićem, posjetile Vukovar a sada su izradile plakate za ovogodišnju obljetnicu. Pripremu i pomoć pri izradi plakata pružila im je prof. Elda Karadža koja godinama sudjeluje u školskom projektu Vukovar – da se ne zaboravi.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 16. 11. 2017.

« Lipanj 2018 »