Nagrada kolegici Saši Uljančić

Kolegica Saša Uljančić, mag. educ.rehab. je sa svojim projektom  “Učenje Hrvatskog znakovnog jezika” osvojila treće mjesto na natječaju Dignitas za 2017.godinu koju dodjeljuje Udruga za edukaciju i promicanje ljudskih prava.

O svom projektu kolegica Uljančić je napisala: “Od ove godine 13.9. obilježavamo Međunarodni dan znakovnih jezika. Učenici Medicinske škole u Rijeci, medicinske sestre-tehničari uče HZJ da sa svojim gluhim pacijentima mogu razgovarati i pomoći im u zadovoljavanju osnovnih ljudskih potreba bez posrednika. Ciljevi učenja HZJ za naše učenike su osim samog jezika senzibilizacija na potrebe i individualizirani pristup, destigmatizacija i empatija a krajnji cilj je pravo na govor i pravo na pristup informacijama za naše pacijente.”

Iskrene čestitke kolegici!

objavio: Silvana Bićanić   datum: 31. 1. 2018.

« Listopad 2018 »