In memoriam

U spomen na prerano preminulog našeg dragog učenika III-1 i III-3 razreda MATIJU KATALINIĆA, u nazočnosti obitelji, trenera, profesora, učenika i bliskih prijatelja, održana je komemoraciju u petak, 11. svibnja 2018. u konferencijskoj dvorani Medicinske škole u Rijeci.

"Ljudi umiru samo onda kada ih svi zaborave, a sjećanje na njega trajat će zauvijek i naš dragi Matija uvijek će živjeti u našim srcima!"

Draga i poštovana majko, draga obitelji, dragi prijatelji, želim se zahvaliti Vama i našem Matiji u ime Medicinske škole u Rijeci na svemu što nam je Matija ostavio svojim boravkom kod nas. Neću pričati o svojim emocijama, mislim da su kolege i učenici koji su bili najbliskiji s njim to najzornije prikazali. Izreći ću onu zahvalnost koju je Matija ostavio i postavio svojom pojavom, svojim stavom i svojim pristupom prema bolesti i životu.

Takva ostavština uistinu je bezvremenska. Nema to svatko. S najdubljom zahvalnošću želim naglasiti da je Matija iznad svega imao dušu. Sve što smo čuli i osjetili to pokazuje. Želio bih Vam svima reći da je duša besmrtna, i to Vam govorim kao čovjek i kao liječnik. Odlazak onakav kakav mi ljudi poznamo nije odlazak, jer je ta duša i sada s nama. Ovo je svojevrsna metaforika poveznice života i smrti u kojoj život uvijek pobjeđuje.

Hvala Matija za sve dobro koje si nam dao, a Mi ti dajemo naše trajno i duboko poštovanje i uspomenu punu zahvalnosti i ljubavi.

Ravnatelj Alen Vukelić, dr.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 12. 5. 2018.

« Kolovoz 2018 »