Posjet botaničkom vrtu u Zagrebu

Učenici III-6 razreda, programa farmaceutski tehničar posjetili su u utorak 15. svibnja 2018. godine sa svojim predmetnim nastavnicama Slavicom Briševac i Marinom Kukalj Banović Farmaceutski botanički vrt "Fran Kušan" koji se nalazi u sklopu Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta u Zagrebu te Agenciju za lijekove i medicinske proizvode (HALMED).

Učenici su u botaničkom vrtu imali prilike, uz stručno vodstvo voditelja vrta dr. sc. Daria Kremera, prepoznati biljne vrste koje su naučili tijekom godine na nastavi iz predmeta Botanika s farmakognozijom te su vidjeli i biljne vrste koje će tek upoznati sljedeće školske godine.
Na HALMED-u, uz stručno vodstvo dr. sc. Lovorke Pitarević učenici su upoznati s poslovima koji su u nadležnosti HALMED-a te su obišli laboratorije gdje im je ukratko objašnjen način rada pojedinih aparatura i instrumenata na kojima se provode ispitivanja i analize.
Nakon stjecanja novih znanja učenici su kratko prošetali Zagrebom.
Ovim putem se najljepše zahvaljujemo na susretljivosti našim domaćinima dr. sc. Kremeru i dr. sc. Pitarević i nadamo se da će ovi posjeti postati tradicija za naše učenike.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 17. 5. 2018.

« Prosinac 2018 »