Obilježavanje Međunarodnog dana fizioterapije

U četvrtak, 6.09.2018., na Jadranskom trgu, u sklopu projekta obilježavanja Međunarodnog dana fizioterapije, održana je javno-edukativna akcija „Tjelesna aktivnost za život“. Učenici IV-4 razreda, budući fizioterapeutski tehničari, i nastavnici Stručnog aktiva fizioterapije Medicinske škole u Rijeci te fizioterapeuti KBC-a Rijeka educirali su svoje sugrađane o značaju tjelesne aktivnosti u prevenciji, liječenju i kontroli simptoma različitih kroničnih stanja. Program edukativne akcije: opće smjernice u prevenciji pada za osobe treće životne dobi (uz promotivni materijal), vježbe za poboljšanje motoričkih sposobnosti (uz promotivni materijal) , masaža vratne kralježnice i mjerenje krvnog tlaka. Najljepše zahvaljujemo učenicama IV-1 i nastavnicama smjera medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege što su nas podržale i pridružile nam se u organizaciji i realizaciji još jedne zajedničke javno- edukativne akcije.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 6. 9. 2018.

« Rujan 2018 »