Sportske igre za djecu s teškoćama u razvoju

10. Sportske igre za djecu s teškoćama u razvoju održane su 28. rujna 2018. u Dvorani Mladosti. Učenici III-4 i IV-4 razreda, smjera fizioterapeutski tehničar Medicinske škole u Rijeci volontirali su na Sportskim igrama za djecu s teškoćama u razvoju.. Cilj Riječkih sportskih igara je omogućavanje djeci s teškoćama u razvoju podizanje samopouzdanja u svoje tjelesne sposobnosti, razvoj pozitivne percepcije prema djeci s poteškoćama u razvoju i njihovoj uključenosti u tjelesne aktivnosti, razvijanje samostalnosti i pomoći u grupi, druženje i veselje te prihvaćanje u društvu. Na Igrama je sudjelovalo stotinjak djece, polaznika dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola te centara s područja Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije.
Volontersku akciju organizirale su nastavnice strukovnih predmeta Jasminka Hržić Grubelić, Gabrijela Švarcer, Aleksandra Mihelčić i Vanja Tolić.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 19. 10. 2018.

« Studeni 2018 »