Prezentacija veterinarske struke na Korzu

Kao i svake godine Dan Medicinske škole u Rijeci učenici smjera veterinarski tehničar obilježavaju prezentacijom veterinarske struke  na Korzu. Ove godine učenici III-3 razreda  sugrađanima su davali savjete vezane uz njegu  i  brigu o kućnim ljubimcima s naglaskom na važnost  suzbijanja  buha i krpelja.

Također učenici su dijelili letke  u kojima su naveli sve bitne korake za dug i sretan život sa svojim ljubimcem.Druga tema kojom su se učenici bavili bila je udomljavanje pasa. Povodom  Međunarodnog dana zaštite životinja koji se  obilježava  04.listopada učenici III-3 razreda su organizirali akciju sakupljanja novčanih donacija za jednog starijeg psa i na taj način postali njegovi „kumovi“. Nažalost , skloništa za nezbrinute životinje puna su starijih pasa koji teško nalaze udomitelje. Učenici su se potrudili i pronašli razloge i prednosti zašto je dobro udomiti starijeg psa i koliko oni  mogu obogatiti život svom vlasniku.Takvim udomljavanjem  dobivamo  psa koji je socijaliziran,naučen na život u kući i šetnju na povodcu.Stariji psi nisu skloni žvakanju i uništavanju stvari po kući i manje su aktivni od mladih pasa.Zbog toga su idealni ljubimci naročito starijim sugrađanima kojima je teško zadovoljiti potrebe mladog psa, a udomljavanjem starijeg psa dobiju vjernog  i  zahvalnog  prijatelja. Letak o udomljavanju pasa izradila je učenica Hana Mašinović , a učenike su pratile  nastavnice struke Martina Weinberger-Viljušič dr.med.vet.  i  Božica Vičević dr.med.vet.

Martina Weinberger-Viljušić i Božica Vičević

objavio: Silvana Bićanić   datum: 29. 10. 2018.

« Studeni 2018 »