"Zasadi drvo,ne budi panj" s Medicinskom školom u Rijeci

Učenici Medicinske škole u Rijeci su se dana 23.10.2019. i 24.10.2019. priključili nacionalnoj kampanji Dani kolektivne sadnje, ''Zasadi drvo, ne budi panj'', te su 23.10.2019. posjetili Dječji vrtić Viškovo, kojem su donirali sadnicu hrasta i oraha. Kako nam posjet ne bi prošao isključivo u igri , učenici Medicinske škole u Rijeci održali su kratka predavanja o ulozi oraha u prehrani, važnost očuvanja šume i šumskih životinja, a za sam kraj su učenice fizioterapeutskog smjera kroz igru provele vježbe razgibavanja i zagrijavanja. Nakon radionice posadili smo stabla, te imenovali stabla hrast Vinka i orah Oliver.

Djeca i odgojiteljice DV Viškovo su obećali brinuti o sadnicama, njegovati ih, te brinuti o prirodi.
Učenici su 24.10.2019. u suradnji Općine Viškovo i Komunalnog društva Viškovo zasadili dvadesetak sadnica hrasta i dvije sadnice oraha uz pješačku stazu Putić od Miće i Vele sopele.
Ovim putem bi se htjeli zahvaliti DV Viškovu, Općini Viškovo, Komunalnom društvu Viškovo, Turističkoj zajednici Viškovo na prepoznavanju važnosti akcije, a posebno bi se zahvalili roditelju Igoru Orliću koji je posadio, uzgojio, te donirao sadnice Školi i učenicima.
Nadamo se da će dogodine broj posađenih stabala biti veći, veselimo se svakoj idućoj akciji, druženju sa našim mališanima, učenicima, profesorima i roditeljima. Vjerujemo da će zahvaljujući njima naše šume i dalje rasti.
#ZasadiDrvoNeBudiPanj

Vrijedni sudionici: Nikolina Krasnići, Kristina Šorić, Jasminka Hržić Grubelić, Božica Vičević, Aleksandra Ivković,
1-1: Patricia Malbašić, Roko Vranković
1-2: Ivana Samaržija, Tamara Šantić, Lara Viskić
2-3: Petra Matić, Ira Samaržija
3-1: Petra Kovačević, Matea Kruljac, Antonella Lazić, Renata Marijan, Ema Medvedić
3-3: Marija Lesić, Dora Mazul,
4-1: Karlo Katalinić, Tea Režić
4-4: Mia Čop, Tena Kosanović, Valentina Kukić, Marija Samaržija, Kristina Vuković

objavio: Alen Vukelić   datum: 11. 11. 2019.