Vijesti iz medija

Na tragu kurikularnog obrazovanja

RIJEKA – Svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća Medicinska škola u Rijeci jučer je obilježila Dan škole i 61. godišnjicu postojanja. Naglašavajući kako tradicionalna škola ne može više odgovoriti izazovima suvremenog društva, ravnatelj Radovan Šoljaga osvrnuo se na nove zakonske propise posebno akcentirajući školski kurikulum, kao novu zakonsku obvezu za sve škole.

– Suvremeni znanstveno potvrđeni pristup obrazovanju je kurikularni. Trebamo školu u kojoj će učenici i nastavnici zajednički utvrđivati nastavni plan i program, gdje će se razvijati individualnost i tolerancija, te će se poticati kreativnost učenika i nastavnika, a sve s ciljem bolje povezanosti sa stvarnim životom i potrebama društva. U našoj školi već godinama uvodimo promjene koje će nam olakšati prilagodbu na kurikularni pristup obrazovanju. To ostvarujemo kroz uvođenje blok nastave, kontrolu izostajanja, samoevaluaciju, uključivanje roditelja, dobru informatičku opremljenost, suvremeno opremljene kabinete i laboratorije te edukaciju nastavnika. Sve te promjene rezultirale su i povećanjem uspjeha te boljim rezultatima učenika na kraju obrazovne godine, kazao je ravnatelj.
    U sklopu jučerašnje svečanosti proglašeni su i najbolji učenici škole, a ta je titula pripala: Vladi Svilčiću iz II 4 razreda, Anamariji Buneta iz III 6 razreda, Nini Broznić iz IV 4 razreda te Vedranu Markoviću iz IV 6 razreda. Pored svečane sjednice Nastavničkog vijeća Dan škole obilježio se i tradicionalnim humanim aktivnostima učenika, poput dobrovoljnog darivanja krvi i mjerenja tlaka te šećera građanima, kao i sportskim te strukovnim natjecanjima učenika, a organizirano je i prvenstvo škole u briškuli i trešeti u kojem su sudjelovali nastavnici i učenici.
    Dan škole okončan je predstavljanjem petnaestog broja Ljetopisa Medicinske škole, koji osim prikaza uspjeha škole i učenika, tradicionalno obuhvaća i teme iz kulturne te povijesne baštine Rijeke, a jučer predstavljen broj tematski je vezan uz riječke inovatore i izume.

Izvor: Novi list

objavio: Josip Brusić   datum: 24. 10. 2008.