Nensi i Lea Araminčić u Strasburgu

Nensi Araminčić i njezina petnaestogodišnja kćerka Lea boravile su od 30. rujna do 2. listopada 2009. u Strasburgu kao članice hrvatske delegacije na 60. obljetnicu Vijeća Europe. Ulaznicu za taj važan događaj priskrbio je Lei esej na temu "Kako zamišljaš europskog građanina budućnosti" za kojeg je dobila nagradu između 18 mladih građana Europe iz 47 zemalja članica Vijeća Europe.

Pogledaj u foto-galeriji

Nensi i Lea Araminčić u predvorju paviljona Josephine

Zgrada Europskog parlamenta

Zgrada Vijeća Europe

Zajednička fotografija nagrađenih učenika, njihovih roditelja, mentora i ravnatelja s
Ms. Seadom Pumpyanskaya, direktoricom za komunikacije Vijeća Europe

Lea i Nensi u konferencijskoj dvorani ministara Vijeća Europe

Redovna sjednica Vijeća Europe

Zgrada Europskog suda za ljudska prava u Starsburgu

Nensi i Lea Araminčić na ulazu u zgradu Europskog suda za ljudska prava

Nensi Araminčić na mjestu predsjedavajućeg Europskog suda za ljudska prava

Svih 18 nagrađenih učenika iz 47 zemalja Europske, članica Vijeća Europe, ispred zgrade Europskog suda za ljudska prava

Zastave svih 47 zemalja članica Vijeća Europe

Lea Araminčić prima priznanje za nagrađeni esej od Luisa Maria de Puig, predsjednika predsjedništva Vijeća Europe

Na zaslonu se projicira Lein esej preveden na engleski jezik

lea i Nensi Araminčić s hrvatskom delegacijom: mr. Igor Šribar, stalni delegat pri Vijeću Europe; prof.dr. Miljenko Dorić, član Vijeća Europe i Anica Djamić, veleposlanica Republike Hrvatske pri Vijeću Europe

Na ulazu u Europsku svemirsku agenciju u Darmstadtu u Njemačkoj

Satelit "Rosseta", zadnji lansirani sa zemlje, prati kretanje kometa

objavio: Mirjana Lončar   datum: 6. 10. 2009.