Misa povodom Dana škole

Na blagdan sv. Luke, zaštitnika medicinskih djelatnika, u četvrtak, 18. listopada 2012. u Svetištu Majke Božje na Trsatu slavljena je sveta Misa zahvalnica, sedamnaesta po redu,  u povodu Dana Medicinske škole u Rijeci. Misu je predvodio velečasni dr.sc. Jerko Valković u sukoncelebraciji braće svećenika Nikole Radića, Božidara Mrakovčića i domaćina fra Zorana Bibića. Misnom slavlju pridružili su se i članovi Hrvatskog katoličkog liječničkog društva. Misu su animirali mladi srednjoškolci iz zajednice Samuel Krista Kralja. Vidi više u foto-galeriji.

Događaj je okupio veliki broj učenika, profesora, roditelja i drugih vjernika. Ovo misno slavlje, kojim je ujedno označen početak nove školske godine zazivom Duha svetoga, otvorili smo vrata i Godini vjere.

U prinosu darova uz domaći kruh i grožđe, koji su simboli euharistije, učenici su donijeli na oltar Novi zavjet i Kompendij Katekizma Katoličke Crkve. namjera vjeroučitelja bila je motivirati i angažirati učenike i profesore oko zalaganja za novu evangelizaciju i odgoj u vjeri kako bi poučeni Kompendijem mogli se obraćati svakoj osobi sa svojom jednostavnošću i kršćanskom ljubavlju.

Za radosno slavlje bili su zaduženi učenici koji su uključeni u Zajednicu srednjoškolaca Samuel, podmladak Zajednice Krista Kralja. program je osmislio Ivan Seletković, učenik iz III-5 razreda, vokal i sitersajzer s voditeljicama zajednice. Uz njega su misno slavlje animirali: Lucijan Šoštarić, vokla i gitara, Margareta Cindrić, Lisa Tomljanović, Karla Turković, vokali. U zboru su pjevali: Martina Henc, Dora Modrić, Lucija Pastar, Matea Žunić, Martina Blaškić, Ornella Host, Dina Bolkovac, Adriana Budan, Matej Šegota, Marko Baričević, Dino Pelosa, Luka Bošnjak, Adriana Shahini, Valentina Pribanić, Katarina Superina, Sara Baltić i Emilija Polonijo.

Nakon svete mise u Auli Ivana Pavla II. održana je tribina na temu "Gender" - nova ideologija seksualnosti, koju je organiziralo Hrvatsko katoličko liječničko društvo. Predavanje je održao mr.sc. Nikola Radić. U glazbenom dijelu sudjelovali su Hrvoje Buger, gitara i Borna Buger, violina.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 20. 10. 2012.