Mentalfest 2018

Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja na raznim lokacijama u Rijeci se od 9. do 13. listopada održava treći Festival mentalnog zdravlja – Mentalfest 2018. Festival je prilika da svi koji se bave područjem mentalnog zdravlja progovore o svojem radu, učine ga vidljivim i dostupnim onima koji imaju potrebu za nekim oblikom pomoći.
Tema ovogodišnjeg obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja je „Mladi i mentalno zdravlje u promjenjivom svijetu”.
U srijedu, 10. listopada 2018. na Fakultetu zdravstvenih studija održan je Mini simpozij na temu "Nije lako biti mlad". Simpozij su otvorili učenici Medicinske škole u Rijeci koji su na znakovnom jeziku otpjevali pjesmu "Zbog tebe". Između mnogih stručnih predavanja prezentiran je i rad pod nazivom "Ideš u Irsku? Što ću tamo, tamo me svi znaju" kojeg su pripremili Saša Uljančić, prof.reh., mag.med.techn., Dunja Čović, mag.med.techn. i Filip Knezović, mag.med.techn. Moderator Mini simpozija bila je Dunja Čović, mag.med.techn..

U subotu, 13. listopada 2018. sportskim igrama i karaokama "Ludo, ali moguće!" na Boćalištu Doma Turnić obilježen je Dan Doma Turnić i završetak ovogodišnjeg Mentalfesta 2018. Uz učenike IV-1 razreda na današnjem zabavnom druženju sudjelovale su i njihove profesorice Dunja Čović, Saša Uljančić i Jovanka Žiža. Doviđenja do Mentalfesta 2019.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 19. 10. 2018.

« Studeni 2018 »