Vijesti iz medija

Danas prijave za upise u 26 srednjih škola

BUDUĆE SREDNJOŠKOLCE ČEKA JOŠ 666 SLOBODNIH UPISNIH MJESTA

RIJEKA – Ukupno 26 srednjih škola Primorsko-goranske županije danas će otvoriti svoja vrata kako bi od 8 do 16 sati provele prijave za jesenski rok upisa u prvi razred srednje škole. Buduće srednjoškolce koji na ljetnom roku upisa nisu našli svoje mjesto u srednjoškolskoj klupi čeka još 666 upisnih mjesta, što je 16 posto od ukupne upisne kvote kojom su škole ove godine raspolagale.

Rezultati jesenjeg roka upisa bit će objavljeni već sutra na svim oglasnim pločama škola, dok će se sam upisni postupak održati u četvrtak, od 8 do 16 sati. Škole koje danas neće otvoriti svoja vrata budućim srednjoškolcima, jer su na ljetnom roku upisa u cjelosti popunile upisne kvote su: Prva riječka hrvatska gimnazija, Prva sušačka hrvatska gimnazija, Salezijanska klasična gimnazija, Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo, Građevinska tehnička škola, Medicinska škola, Gimnazija Eugena Kumičića Opatija i Hotelijersko-turistička škola Opatija.
    Usporedno s jesenskim rokom upisa u srednje škole provest će se i upisi u učeničke domove.

Izvor: Novi list

objavio: Josip Brusić   datum: 29. 8. 2006.