Vijesti iz medija

U MEDICINSKOJ ŠKOLI PREDSTAVLJEN JEDINSTVEN PROJEKT U EUROPI – »E-MEDICA«

Virtualna zajednica zdravstvenih škola

Svih 26 hrvatskih zdravstvenih škola je umreženo, a njihovo jedinstveno strukovno povezivanje provodi se kroz četiri segmenta. U planu i suradnja nastavnika

RIJEKA – Medicinska škola u Rijeci jučer je bila domaćin sastanka koordinatora hrvatskih zdravstvenih škola uključenih u projekt »E-medica«. Pojašnjavajući kako »E-medica« predstavlja virtualnu zajednicu svih 26 hrvatskih zdravstvenih škola, voditelj projekta, Edin Kadić, istaknuo je da se radi o projektu koji se temelji na izradi edukativnog portala zdravstvenih škola, a njegov osnovni cilj je povezivanje zajednice tih škola, međusobna razmjena nastavnih sadržaja, te komunikacija i promicanje upotrebe tehnologije u svakodnevnom edukacijskom procesu. Krajnji je cilj, dodao je, na temelju »E-medice« stvoriti osnovu e-learning sadržaja.

– Riječ je o jedinstvenom projektu u Europi, jer strukovno povezivanje u ovom smislu još nigdje nije ostvareno. Projekt se provodi kroz četiri segmenta, a riječ je o razmjeni učenika, zatim njihovom zajedničkom radu na projektima putem video komunikacije, te održavanje nastave putem videokonferencijske veze i izrada web stranice, na kojoj je prikazan rad svih zdravstvnih škola, njihova postugnića, a ujedno će se prikazivati i rezultati postignuti »E-medicom«, pojasnio je Kadić.
    Dodajući kako je »E-medica« nastala kao nastavak sličnog projekta koji je proveden u suradnji s ljubljanskom zdravtsvenom školom, Kadić je napomenuo da »E-medicu« podržavaju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta te CARNet, a prva nastava putem videokonferencijske veze trebala bi se realizirati već u lipnju. Namjera je da se od naredne školske godine putem »E-medice« povežu i nastavnici zadravstvenih škola koji bi surađivali na izradi zajedničkih projekata. Jedan od ciljeva koji se projektom želi ostvariti je i pomoć nastavnicima u njihovoj edukaciji, te poboljšanje korištenja tehnologija bez kojih zadravstvo ne može funkcionirati, a u nastavnom su sadržaju nedovoljno zastupljene.

Izvor: Novi list

objavio: Josip Brusić   datum: 25. 3. 2006.